Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /www/c/r/u83078/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15
Záchovná stomatológia

Zubný kaz patrí k najčastejším ochoreniam, ktoré postihuje takmer 95% populácie.
Pri dlhodobom pôsobení povlaku na povrch zuba v prítomnosti baktérií, ktoré sa v ústach prirodzene nachádzajú, dôjde k tvorbe kyselín. Kyseliny odvápňujú sklovinu, a tým začína kaz.

Pravidelné prehliadky a röntgenové snímky dokážu odhaliť aj malé kazové lézie, a tým zabrániť rozsiahlym deštrukciám zuba.

Naším cieľom je ošetriť zub tak, aby bola zachovaná jeho funkcia a v neposlednom rade aj estetika, pričom sa snažíme maximálne šetriť vlastné tkanivo zuba. Spomedzi materiálov vystupujú do popredia tie, ktoré sú schopné tieto vlastnosti zabezpečiť.

Endodoncia

Úlohou endodoncie je bezbolestné odstránenie poškodenej zubnej drene a zaplnenie koreňových kanálikov (vyplnenie dutiniek a kanálikov, ktoré predtým obsahovali zubnú dreň).

Pri tomto ošetrení sa používa Apexlokátor – prístroj na meranie koreňových kanálikov a špeciálne prístrojové vybavenie pre správnu preparáciu a výplň koreňových kanálikov v súlade s najnovšími technológiami. Ďalej použitie výplachového protokolu znižuje množstvo baktérii v koreňových kanálikoch a zlepšuje prognózu ošetrovaného zuba a znižuje riziko infekcie a opätovného vzniku kazu pod výplňou. A napokon kontrola zaplnenia koreňových kanálikov pomocou RTG.